In het weekend van 21 juni vond het jaarlijkse jeugdkamp van SV Delden weer plaats. Locatie dit jaar is een heel bekende stek. Het SV Delden complex is dit jaar gekozen als uitvalsbasis. Het woord uitvalsbasis is wel heel letterlijk. We hebben dit jaar dan ook een heus thema, het Nederlandse leger. De kinderen slapen in drie echte legertenten. Op vrijdagavond  na de verzameling, richt iedereen zijn eigen slaapplaats in. Al snel gaat de bal rollen op het mooie kunstgras. Er volgt deze avond nog een mooi spel, levend Stratego. Het kampvuur gaat aan. Rond het vuur komen de sterke verhalen wel los. Als het tijd is om te gaan slapen blijkt dit niet voor iedereen mee te vallen. Met kleine oogjes worden de kinderen wakker op zaterdagmorgen. Iedereen ontvangt een echt overlevingspakket dat het leger ook gebruikt. De allerjongsten komen om 10:00 uur ook bij het leger aansluiten. We gaan beginnen aan de zeskamp. Enthousiast en vol passie worden de spelletjes afgewerkt. Om half een gaan we eten. De broodjes knakworst, hagelslag en kaas smaken goed. ‘s Middags gaan de oudsten lekker zwemmen in het naastgelegen zwembad De Mors. De jongsten gaan lekker spelen in Bengeltjesdorp te Hengelo. Als de kinderen weer terugkomen wordt er een penaltybokaal gehouden. De keepers hebben het zwaar want er word heel veel raak geschoten. De barbecue staat inmiddels te wachten op de hongerige magen. De hamburgers, saté en frikadellen smaken heerlijk. Als het schemerig word volgt er een heel bijzondere opdracht. Het leger van SV Delden moet Delden verdedigen omdat het leger van Rusland ons wil aanvallen. Er volgt een lange wandeling naar het bos in het Flier aan de overkant van het kanaal. Er moet geld overgebracht worden dwars door het bos om het Nederlandse leger te ondersteunen. In het bos zitten soldaten uit Rusland die dat proberen te voorkomen. Als echte helden gaan de kinderen dwars door het bos om het geld over te brengen. Reuze spannend allemaal natuurlijk. Als dan ook nog een vreemde snuiter met een draaiende motorzaag door het bos loopt is de verwarring helemaal compleet. Vol verhalen en zeer vermoeid komen de helden om 22:00 uur weer terug op basis de Mors. Het kampvuur word aangestoken en er worden broodjes gebakken. Rond middernacht slaapt iedereen. Op zondag is het opruimen en komen de ouders de vermoeide kinderen weer ophalen.

Dit zeer geslaagde jeugdkamp stond onder leiding van Sylvia Dijkman en Janny Lutke Willink. Speciaal woord van dank ook aan Roy Belt voor alles wat hij mogelijk heeft gemaakt om ons een echt leger te wanen. Woord van dank nog aan Iedereen die op welke manier dan ook heeft meegewerkt aan het kamp. Het was een groot feest. Tot volgend jaar!